WAALWIJK - Kiki Wolfs is finaliste van de Miss Aura Netherlands verkiezing. Op 29 april strijd ze om de titel 'Miss Aura Netherlands'. "Het allerleukste aan missverkiezingen is jezelf ontwikkelen'', opent Kiki.
"Dit is de tweede keer dat ik aan een missverkiezing meedoe. Ik heb eerder meegedaan aan Miss Beauty of Noord-Brabant. Dat beviel me heel erg goed, het is een manier om jezelf te ontwikkelen. En je kan je eigen boodschap verspreiden." Kiki's boodschap is dat ze tegen onrecht is. Ze vindt dat iedereen respect en vriendelijkheid verdient. Ze hoopt dat ze mensen kan inspireren om liever tegen elkaar te zijn.
Twee titels
Toen Kiki meedeed aan Miss Beauty of Noord-Brabant heeft ze twee titels gewonnen. Ze werd 'Miss Wod4Lif(v)e 2024' en '4th Runner Up Miss Beauty of Noord-Brabant 2024'. "De eerste titel is de titel van de hoofdsponsor, een goede doelen-organisatie. Die zet zich in voor mensen die het minder hebben." Kiki vindt het erg fijn dat ze eerder aan een missverkiezing heeft meegedaan. "Je weet beter wat je moet verwachten. Je hebt meer ervaring, maar geen voorsprong op de rest."
Kiki ging in december naar de castingdag. "Daar moest je een stukje lopen en wat over jezelf vertellen. Aan het einde van de dag hoorde je of je één van de finalisten was." En dat is Kiki, samen met achttien andere meiden.
Jezelf ontwikkelen
"Het allerleukste aan missverkiezingen is jezelf ontwikkelen. Je krijgt heel veel cursussen: catwalk-cursus, make-upcursus, leren hoe we moeten spreken voor een publiek: echt van alles. Het is heel leuk om jezelf te zien groeien. Daar ben ik heel dankbaar voor. Ik wil alles leren en weten." Die cursussen vinden bijna elk weekend plaats. "Dat is heel intensief, maar daardoor ook leerzaam. Het is elk weekend wel een eindje rijden, want de trainingsdagen zijn vooral in Amsterdam en Leiden. We hebben dan bijvoorbeeld van 10.00 uur tot 12.00 uur dansles en dan van 12.00 uur tot 15.00 uur catwalk-cursus.
'Voel jij je veilig'
Tijdens het traject zet Kiki zich in voor het goede doel 'Voel jij je veilig'. "'Voel jij je veilig' zet zich in tegen elke vorm van intimidatie. Ze focust zich vooral op straatintimidatie en dat je je veilig voelt in je eigen lichaam. Het doel ligt mij heel erg omdat ik journalistiek studeer en het heel belangrijk vind om het verhaal van een ander te vertellen." Kiki is daarom bezig met sociale media awareness. Dat betekent dat ze zich op sociale media hard maakt tegen intimidatie. "Maar het staat ook nog op de planning dat ik de straat op ga om mensen te interviewen en daar een filmpje van te maken." Deze inzet telt mee voor de finale, want hiermee kan je de titel Miss Charity bemachtigen.
Gezonde zenuwen
De finale vindt op 29 april plaats in Amsterdam. Kiki merkt dat de zenuwen beginnen te komen. "Het is heel spannend. Je hebt er zolang naartoe gewerkt. Het is twee keer knipperen met je ogen en dan is het voorbij." Maar dit zijn vooral gezonde zenuwen. Kiki heeft voornamelijk heel veel zin in de finale.
Finaledag
De finale heeft meerdere rondes. Zo is er een openingsdans, voorstelronde, bikinironde en galaronde. Ook is er een Q&A ronde, waarin deelnemers antwoord moeten geven op een bepaalde vraag. De deelnemers weten van te voren niet wat de vragen zijn, dat maakt deze ronde extra spannend. Naast dat er een hoofdtitel is, zijn er ook andere titels. Dit is vergelijkbaar met de 'Miss WodLif(v)e 2024' titel die Kiki bij een andere missverkiezing heeft gekregen.
Internationale competitie
Als ze de titel 'Miss Aura Netherlands' weet te bemachtigen, is het avontuur nog niet afgelopen. "De week erop ga ja naar Turkije voor twee weken om 'Miss Aura Netherlands' internationaal te vertegenwoordigen. Alle landen komen dan samen voor een grootschaligere missverkiezing. Dan word je misschien wel gekozen als 'Miss Aura International'."
Foto: GDZfotografie